EMİLY İN PARİS DİZİ İNCELEMESİ

2 Ekim 2020 tarihinde Netflix’te ilk gösterimini gerçekleştiren Emily in Paris, komedi ve drama türünde bir internet dizisidir. Amerikan yapımı olan bu dizi daha önce Sex and The City dizisinin de yaratıcılığını üstlenmiş, yazarlık ve yönetmenlik yapan Darren Star tarafından tasarlanmıştır. Dizinin yönetmenliğini ise dünyaca ünlü Andrew Fleming yapmaktadır.

Dizinin hikayesi Fransa’nın başkenti olan Paris’te geçmektedir. İlk çıktığı andan itibaren büyük coşku uyandıran Emily in Paris’in kadrosunda birbirinden başarılı oyuncular bulunuyor. Dizinin başrolünde daha önce büyük ses getiren Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri adlı filmde isminden söz ettiren Lily Collins bulunuyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Lily Collins haricinde Ashley Park, Filipin Leory-Beaulieu, Lucas Bravo, Samuel Arnold, Camille Rezat ve Bruno Gouery adlı oyuncular yer alıyor.

DİZİNİN KONUSU

Gerek oyuncu kadrosu gerekse hikayesiyle ilgi ve merakla beklenen Emily in Paris konusu özellikle komedi ve drama severleri oldukça etkilemiştir. İşiyle ilgili bir fırsat için Paris’e yerleşen genç ve hırslı bir kadın olan Amerikalı Emily, saygı gören bir Fransız firmasına Amerikan bakış açısıyla yenilik ve değişim getirmek üzere görevlendirilir. Emily’nin hem yeni kariyeri, yeni arkadaşlıkları hem de yaşadığı kültür çatışması yerleştiği bu yeni şehirde zorluklar yaşamasına sebep olmaktadır. Ünlü bir pazarlama şirketinde çalışan Emily Cooper, hayallerin şehri Paris’te yakaladığı kariyer fırsatı sonrasında kurduğu yeni arkadaşlıklar ve yeni aşk hayatıyla macera dolu bir hayata atılacaktır. IMDB puanı ise 7.2. Bence yerinde bir puan olmuş. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirleeeeer.

2. SEZON NE ZAMAN ?

Büyük kitleler tarafından sevilerek izlenen romantik komedi türündeki dizinin fanları tarafından merak edilen soru emily in paris devam edecek mi? 2. sezonu şuanda çekim aşamasında. Netflix tarafından net bir tarih belirtilmemiş olsa da, Aralık ayında yayına girmesi beklenmektedir.

BİZİ TAKİP EDİN:

İNSTAGRAM

TWİTTER