Eskilerin Efsanesi Akrep Kral Geri Dönüyor !

Dwayne “The Rock” Johnson ve Dany Garcia, Universal ile birlikte 2002 yılının bomba filmi Akrep Kral ’ı yeniden çekmek için güçlerini birleştiriyor.

Dwayne Johnson’ın çıkışını yaptığı film olarak da bilinen Akrep Kral , 18 yıllık aranın ardından beyazperdeye geri dönüyor. Yeniden çekilecek olan filmde Johnson bu defa yapımcı koltuğunda yer alacak.

2002 yılında sinemada vizyona giren film bütün herkes tarafından sevilmişti. Johnson ile birlikte Dany Garcia yapımcılığı üstlenirken senaryoyu Oscar adayı Jonathan Herman yazacak. Uygulayıcı yapımcı Jay Polidoro ve yaratıcı yapımcı ise Tony Ducret olacak. 

Jhonson, Akrep Kral hakkında ise şunları söyledi; “Akrep Kral benim gümüş ekrandaki ilk rolümdü. Bu havalı mitolojiyi yeni bir nesil için tekrar hayal etmekten ve sunmaktan dolayı gururlu ve heyecanlıyım” dedi.

Akrep Kral olmasaydı böyle bir kariyeri olmayacağını söyleyen ünlü isim, şimdi aynı fırsatı başka oyunculara sunabildikleri için heyecanlı olduğunu da sözlerine ekledi. 

Şu anda yapım hakkında çok fazla detay olmasa da filmin bir kez daha uzak geçmişi ele alacağı açıklandı. Ayrıca Dwayne Johnson’ın Akrep Kral’ı yeniden canlandırmayacağı ancak başka bir rolle yapımda yer alabileceği belirtildi.