GOSSİP GİRL DİZİ İNCELEMESİ

DİZİNİN KONUSU

Gossip Girl aslında bir dedikodu blogunun adı. Bu blogda, Manhattan sosyetesindeki gençlerin hayatında neler olduğu ile ilgili her şey ama “her şey” paylaşılıyor. Bu blogu yöneten kişi veya kişiler ise tamamen sır. Her bölümün başında Gossip Girl, kim olduğunu asla öğrenemeyeceğimizi söylese de, “Gossip Girl kim?” sorusunun cevabını final bölümünde şaşırtıcı bir şekilde öğreniyoruz. Gossip Girl’ün kim olduğu bilinmiyor fakat onun bu kadar bilgiye tek başına ulaşmadığını biliyoruz. Blogu yöneten kişi veya kişiler dışında blog birçok haber kaynağına sahip. Bu kaynakların en başında da Manhattan sosyetesinin kendisi geliyor. Birbirlerinin ayağını kaydırmak ve bildikleri sırları herkese duyurmak isteyenler Gossip Girl’e bilgi sızdırıyorlar. Bazen kendileri ile ilgili kendilerinin bile bilmedikleri birçok haber de Gossip Girl blogunda yerini alıyor.

Manhattan sosyetesi Gossip Girl’den nefret ediyor gibi gözükse de aslında onu kullanmaktan ve takip etmekten büyük zevk alıyorlar. Çünkü sosyetede olmak demek bağış geceleri, özel etkinlikler, partiler, doğum günleri ve daha fazlasına katılmak demek. Bu kadar hareketli bir hayat söz konusu olduğunda da skandallardan ve entrikalardan uzak durmak mümkün olmuyor. Gossip Girl de bu işin en eğlenceli bölümlerinden birini oluşturuyor. Gossip Girl entrikalarla dolu konusu ve farklı karakterleri ile izleyicisini etkilemeyi başarıyor. Türkçe anlamı ise ”dedikoducu kız”dır.

Gossip Girl hayranlarına Gossip Girl dizisi kaç bölüm? diye sorarsanız onlar için bu soruların cevabı kesinlikle “keşke sonsuz olsaydı” olacaktır. Dizinin finalinden sonra hayranları büyük bir üzüntü yaşasa da buna engel olmaları mümkün olmadı. Gossip Girl’ün geri döneceğine dair haberler de düzenli olarak birçok mecrada yer almaya devam etti. Hatta bu konu ile ilgili oyuncuları ile röportajlar bile yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Bazıları kesinlikle dizinin yeni versiyonlarında yer almayacağını söylese de bu konuda çok heyecanlı olanlar da oldukça fazla.

Gossip Girl, 2007 – 2012 yılları arasında tam 6 sezon boyunca ekrana geldi, bu 6 sezona birçok entrika, dram ve romantik anı sığdırmayı başardı. 6 sezon içerisinde de 121 bölüm yer aldı. Her sezon farklı sayılarda bölümler ekrana taşındı. Bölüm isimlerinin ne olacağı da ayrıca hayranları için ayrı bir önem taşıyordu. Dizinin final sezonunda şimdiye kadar dizide gelmiş geçmiş tüm karakterlere yer verilmesi de hayranları tarafından oldukça takdir topladı. Hatta Gossip Girl’i seslendiren Kristen Bell bile dizide farklı bir rolde yer aldı. IMDB puanı ise 7.4 fakat bence 8 puanın üzerinde bir yapım. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirleeeeer.

Bizi Takip Edin:

İnstagram

Twitter