Netflix Yeni Türk Filmine Hazırlanıyor “Azizler”

Corona virüsü yüzünden ertelenen bir çok yapım için yeniden hareketlenen Netflix ertelenen yapımları tekrardan aktif hale getirmeye başladı. Azizler de bunların arasında.

Bir çok aktif edilen yapım arasında bir Türk filmi olan “Azizler” de bulunuyor. Bu yazımızda Azizler filmi hakkında bir çok bilgiyi bulabilirsiniz.

Corona yüzünden ertelenen yapımlardan biri olan filmin çekimleri tekrardan başladı. Filmin yönetmenliğini Durul ve Yağmur Taylan kardeşler yapıyor. Aslında sinema salonlarında yer alacak filmi Netflix kapmış gibi duruyor. Peki bu filmin oyuncuları kimler, kadrosu nasıl ?

Azizler Oyuncu Kadrosu

Son zamanın gözde ve sağlam oyuncularından biri olan Şahsiyet, Masum ve Kış Uykusu gibi başarılı filmlerden tanıyacağımız usta isim Haluk Bilginer bulunuyor.

Kadroda yer alan diğer isimlerden bir kaçı ise geçmişte kalbimizi fethetmiş Engin Günaydın ve şu ara sosyal medyada paylaşımlarını sürekli gördüğümüz Binnur Kaya filmin önemli oyuncuları arasında yer alıyor.

Diğer oyuncular ise bu şekilde; İrem Sak, Okan Yalabık, Fatih Artman ve Öner Erkan gibi bir çok başarılı oyuncular filmin içinde bulunuyor.

Peki Filmin Konusu Ne Olacak ?

Azizler filmi kategori olarak karşımıza komedi ve dram olarak geliyor. Gençlik yıllarının sonuna doğru giden Aziz, gençlikte kurduğu hayallerini gerçekleştiremediğini fark eder ve depresif bir ruh haline girer. Aziz’in 4 yıllık memnun olmadığı bir ilişkisi de bulunuyor ve değişiklik yapmak isteyince ilk yaptığı şey kız arkadaşından ayrılma isteği olacaktır.

Aziz hayallerini gerçekleştirmek için tanıdığı tüm herkesi hayatından çıkararak yepyeni bir hayata başlamak istiyor. Aziz hayallerini nasıl gerçekleştireceğini düşünürken karşısına bir şart ile büyük bir fırsat çıkıyor bu şart ise: Herkese yalan söylemek !

Aziz, bunun üzerine olacakları göze alır ve yalan söylemeye başlar. Bu yalanlar yavaş yavaş onu zorlayacak ve bizde onun hayatının bu döneminin nasıl olduğunu izleyeceğiz.

Azizler 8 Ocak 2021 tarihinde yayınlanacak.