Netflix’ten Yeni Anime: Splinter Cell

Splinter Cell, Ubisoft’un en başarılı oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. Oyunun dünyasında NSA’in Black-Ops bölümü, yalnızca en iyilerin en iyilerini almasıyla bilinir. 

Öte yandan Splinter Cell, Ubisoft’a değil Tom Clancy’ye aittir. Clancy firmaya elindeki markanın oyunlarını yapma hakkını vermiştir. Şimdiye kadar firmadan çıkan 7 oyuna ek olarak yayımlanmış dört Splinter Cell romanı da bulunur. Bu eserlere şimdi bir de anime serisi ekleniyor.

Netflix için özel olarak hazırlanacak olan animenin yazarlığını, John Wick serisinin altında da imzası bulunan Derek Kolstad gerçekleştirecek. Kolstad, aynı zamanda serinin uygulayıcı yapımcılığını da üstlenecek. 

Serinin ilk oyunu ise 2002 yılında yayınlanmıştı. ABD Deniz Kuvvetleri’nde özel kuvvetlerde görevli olan Sam Fisher, gizemli Third Echelon adlı birliğe kabul edildikten sonra karşımıza çok sayıda farklı düşman, çok fazla komplo teorisi çıkmıştı. 

2012 yılından bu yana bir Splinter Cell yapımı yapılması planlanıyor. Hatta Ton Hardy’nin de o yapımda Sam Fisher rolünü canlandırması bekleniyor. Öte yandan yeni anime serisi sayesinde bir türlü çekilemeyen filmin hikayesi anlatılabilir.