PRİSON BREAK DİZİ İNCELEMESİ

Hapishane ve kaçış konulu filmlerin çoğuna ışık tutan Prison Break, kendini izlettirmeye devam ediyor. Müthiş senaryoya sahip olan bu televizyon serisine yeni başlamak isteyenler için spoiler vermediğimiz bir inceleme hazırladık.

Vizyona girdiği 2005 yılından bu yana en çok konuşulan televizyon serilerinden olan Prison Break’i kesinlikle izlemelisiniz. Bana göre gelmiş geçmiş en iyi dizilerden birisi. Senaryonun kurgulanışı ve oyuncuların performansı bir diziden beklediğiniz her şeyi size veriyor. Aynı zamanda son yıllarda oldukça moda olan dizi anlayışı gibi kendini tekrar eden hikayeler zincirine yer verilmemiş. Yani anlayacağınız son derece kaliteli bir dizi izlenmesi için sizleri bekliyor.

DİZİNİN KONUSU

Lincoln, başkanın kardeşini öldürme suçundan dolayı idam beklemektedir. Kardeşi Micehal’ın hapishaneye girmesi ile hayatları tamamıyla değişir. Hapishaneden kaçmak için yaptıkları planları bir an önce yerine getirmelidirler. Aksi takdirde Lincoln, cezaevinde idam edilecektir.

Micheal Scofield ise aslında son derece başarılı bir mühendistir. Aynı zamanda çok saygın bir hayat yaşamaktadır. Fakat abisini hapishaneden kurtarmak için bir banka soygunu girişimine girer. Soygun öncesi yaptığı kaçış planları ve vücudundaki dövmelerin içine gizlediği hapishane krokisi ile amacı abisinin hayatını kurtarmaktır.

Hapishane hayatına alışık olmayan Micheal, buradaki enteresan tiplerle de mücadele etmek zorundadır. Aynı zamanda idam günü yaklaşan abisi için elinden geldiği kadar hızlı davranmalıdır. Hapishane müdürü ve hemşire olan Sara’yla yakınlaşması da işleri oldukça hızlandıracaktır.

2017 yılında veda eden ve 6 sezon sürdü. Bununla beraber birçok dizi yorumcusundan ve izleyicilerden olumlu dönüş alan bu seri, gerilim dolu başarılı dakikaları izleyicileriyle buluşturuyor. IMDB puanı 8,3 ama bence 9 puanı hak ediyor . İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirleeeeeer.