SEE DİZİ İNCELEMESİ

Game of Thrones‘un yokluğu derinden hissedilirken, tüm kanallar ve yayıncı platformlar GOT’un yerini alabilecek bir lokomotif dizi üretme derdine girdiler. Game of Thrones dizisinden tanıdığımız Jason Momoa, böyle iddialı bir dizinin başrol oyuncusu olarak karşımıza çıktı.

2019’un kesinlikle en çok ses getirecek dizilerinden birisi olan See, büyük bir bütçeye sahip. Apple TV ekranlarında yayınlanan dizinin hikayesini Steven Knight kaleme aldı. Francis Lawrence tarafından yönetilen dizi, 1 Kasım 2019 tarihinde ekranlardaki yerini aldı.

Tam olarak kaç sene geçtiğini bilmediğimiz bir gelecekte geçen bir hikaye. İnsanoğlu büyük bir felaketten kurtulmuş ve tekrar dünyaya entegre olmaya çalışmaktadır. Fakat bunun önünde büyük bir engel vardır zira insanlar artık görme yeteneklerini yitirmişlerdir.

Görmeden bina inşa etmek, avlanmak ve özetle hayatta kalmak zorundadırlar. Bu sırada bir kadın, ikizlere hamiledir ve doğum gerçekleşmiştir. Doğumda dikkat çeken şey ise ikizlerin görebiliyor olmasıdır. Elbette bu o andaki dünyanın güçlü insanların hoşuna gitmeyecektir.

Konuyu daha fazla aktararak, diziden alacağınız zevki azaltmak istemiyorum. Özetlemek gerekirse dizinin konusu çok ilginç, atmosfer harika ve dizide olaylar inanılmaz hızlı gelişiyor. Sıkılmanız imkansız. Bölüm başına ortalama 15 milyon dolarlık bir maliyeti olduğunu da hesaba katarsak, izlediğimiz görsel ziyafetin açıklamasını yapmış oluyoruz.

Bir dizide en önemli şey oyunculuklardır. Oyunculuklar çok iyi. Tüm toplum kör olsa da dizide bol miktarda cinsellik ve şiddet var. Aile ile izlenebilecek türden bir dizi değil.

Mantıksız birkaç şey var fakat o kadar kusur kadı kızında da olur diyerek şans vermeye devam edebilirsiniz. Bu arada diziyi izledikten sonra gerçekten kör insanlar hakkında empati yaparken bulacaksınız kendinizi.

Dizide eğer zorlarsanız mantık hataları bulabilirsiniz. Ben öyle yapmadım,dizinin heyecanına kaptırdım kendimi. Zira hikaye ve karakterler çok ilgi çekici. Hiç bir şey göremeyen insanların koku ve sezilerinin çok gelişmiş olması başlarda tuhaf gelebilir. Jason Momoa’nın aksiyon sahneleri başarılı. Yapımda insanların İnançları,sosyal hayatları,doğa ile mücadelesi başarılı bir şekilde işlenmiş.İnsan’ların bilinmezler putlaştırırarak cehaleti nasıl iktidar yaptığını çok net görebiliyoruz. Ayrıca bilginin insanoğlunu cehaletten kurtardığı kadar canileştirebileceğine de tanık oluyoruz. Çok tutulan ve izlenen dizilerin ilk bölümlerini baz aldığımda bu yapımın geleceği çok parlak olarak görüyorum. IMDB 7.6 ama bence 8 olabilir. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirleeeeer 🙂

BİZİ TAKİP EDİN :

İNSTAGRAM

TWİTTER