SHADOWHUNTERS: THE MORTAL INSTRUMENTS DİZİ İNCELEMESİ

Normal, ortalama bir genç kız olan Clary’nin hayatı bir gün annesinin ondan sakladığı sırlar yüzünden alt üst oluyor ve kendisinin bir shadowhunter yani gölge avcısı olduğunu öğreniyor. Ondan saklanan bu dünyada melekler ve şeytanlar var. Kendisi de yarı insan yarı melek türüne ait. Şans eseri tanıştığı başka bir gölge avcısı Jace, Clary’e yardım eli uzatıyor ve hikâyemiz başlamış oluyor.

Jace, üvey kardeşleri Alec ve Izzy, Clary, Clary’nin en yakın arkadaşı Simon ve çoğu fanın favorisi Magnus dizinin ana karakterleri. Jace, Alec, Izzy ve Clary gölge avcıları ve melek türüne giriyorlar. Magnus ise ünlü bir büyücü yani yarı şeytan. Simon ise sadece neler olduğunu anlamaya çalışan masum bir insan.Bu karakterlerimiz yeni gölge avcısı oluşturmaya ve şeytanları kontrol etmeye yarayan ölümlü kupasını arayışa geçiyorlar. Gölge avcılarının baş düşmanı Valentine ise Clary’nin annesini esir almış durumda. Kupa bulunacak mı, Valentine kupayı ele geçirecek mi, Clary’nin annesi kurtulacak mı gibi soruları da dizinin ilerleyen bölümlerinde görebileceğiz.Bu sırada arka planda Matthew Daddario tarafından canlandırılan Alec ve Harry Shum Jr. tarafından canlandırılan Magnus’ın aralarındaki aşk hikayesi ise fanların en sevdiği karakter ilişkilerinde ilk sırada. Bunun peşinden Jace ve Clary’nin aşk hikâyesi geliyor.

Oyunculuklar çok iyi olmasa da –çok iyi değil derken gerçekten kötü demeye çalışıyorum- Matthew Daddario ve Harry Shum Jr’ın oyunculukları şimdilik diziyi kurtarıyor gibi gözüküyor. Clary karakterini canlandıran oyuncunun ise kesinlikle kendini geliştirmesi lazım. Konumuz fantastik ve ilginç, ilk başta biraz amatörce gelse de zamanla alışılabilen bir havası var.  IMDB puanı 6,6 ama bence 7 puanın üzerinde bir puanı hak ediyor. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirleeeeer 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=qlur2cNCzB8

Bizi Takip Edin:

İnstagram

Twitter